Yeni iPhone’lar artık bu ülkede üretilecek!

Apple analisti Ming-Chi Kuo, ülkedeki imalat sektörünü desteklemek amacıyla Apple’ın ilk iPhone 17 akıllı telefonunu ilk kez Hindistan’da üretmesinin ve teknoloji devinin favori üretim noktası Çin’i terk etmesinin beklendiğini söyledi. Analist, iPhone 17’nin muhtemelen 2025 yılında piyasaya sürüleceğini ve Hindistan’da akıllı telefon üretiminin 2024 yılında başlamasının beklendiğini kaydetti.

İLK KEZ ÇİN DIŞINDA YENİ BİR İPHONE ÜRETİLECEK

Ming-Chi Kuo, Apple’ın ilk kez Çin dışında yeni bir iPhone modeli geliştirmeye başlayacağını ve bu çaba için “tasarım riskini” azaltmaya yardımcı olabilecek daha düşük tasarım geliştirme zorluğu nedeniyle standart iPhone modelinin seçildiğini belirtti.

Hindistan’dan 2023 yılında %12-14 civarında gerçekleşecek olan iPhone sevkiyatlarının, 2024 yılında iPhone üretim kapasitesinin %20-25’ini oluşturması bekleniyor.

Ayrıca Kuo, Foxconn’un Zhengzhou ve Taiyuan fabrikalarında üretimin 2024 yılında sırasıyla %35-40 ve %75-80 oranında azalmasının muhtemel olduğunu söylüyor.

Tayvan merkezli Foxconn Technology Group, Hindistan’da iPhone üretiminde kullanılan kapasitenin yaklaşık %75-80’ine sahip. Özellikle, Wistron Corp’un Bengaluru yakınlarındaki bir montaj tesisinin satışını onaylamasının ardından Tata Group yakında Hindistan’ın ilk yerli iPhone’unu üretecek.

Kuo, Apple’ın Hindistan hükümetiyle ortaklığını güçlendirmek istediğini, bunun gelecekte şirkete ülkedeki iPhone ve diğer ürünlerin satışıyla fayda sağlayabileceğini ve önümüzdeki on yıl içinde Cupertino merkezli teknoloji devi için büyümeyi artırabileceğini söylüyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x