Büyük Doğu ve Necip Fazıl Kısakürek kitabı yayınlandı

Gölcük Belediyesi, 22-23 Eylül 2023 tarihlerinde düzenlenen Büyük Doğu ve Necip Fazıl Kısakürek Sempozyumu’nun bildirilerinden oluşan; “Büyük Doğu ve Necip Fazıl Kısakürek” kitabını yayınlandı.

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Gölcük’ün edebiyat ve sanat dalında öncü kent olması yolunda çalışmalarına devam ediyor. Geleceğe belge niteliği taşıyacak olan kültür ve edebiyat alanında kitaplar yayınlama amacıyla son olarak; “Büyük Doğu ve Necip Fazıl Kısakürek Sempozyumu” kitabı yayınlandı. Kitap; Türk edebiyatının önemleri arasında yer alan Necip Fazıl Kısakürek’e atfen, 22-23 Eylül 2023 tarihlerinde düzenlenen “Büyük Doğu ve Necip Fazıl Kısakürek Sempozyumu’nun bildirilerinden oluşuyor.

 

5 KİTAP EDEBİYAT DÜNYASINA KAZANDIRILDI

Gölcük Belediyesi daha önce de; Uluslararası Türk Dili ve Edebiyatı- Servet-i Fünûn Dergisi Sempozyumu sonrasında “Servet-İ Fünûn Dergisi Ve Servet-İ Fünûn Topluluğu Edebiyatı” kitabını, “Sırat-I Müstakim / Sebilürreşad Dergisi ve Mehmet Âkif Sempozyumu sonrasında “Sırat-I Müstakim / Sebilürreşad Dergisi ve Mehmet Âkif” kitabını, “100.Yılında Dergah Mecmuası” konulu sempozyumu sonrasında da “100.Yılında Dergah Dergisi” kitabını ve “Diriliş Dergisi ve Sezai Karakoç Sempozyumu sonrasında ise “Diriliş Dergisi ve Sezai Karakoç” kitabı, Gölcük Belediyesi Kültür Yayınları kapsamında yayınlamıştı. Son olarak yayınlanan “Büyük Doğu ve Necip Fazıl Kısakürek” kitabı da Türk edebiyatına Gölcük’ün kazandırdığı 5. eser oldu.

 

KÜLTÜR VE EDEBİYAT DÜNYAMIZA DA HAYIRLI OLSUN

Edebiyat ve sanat alanına bir kitap daha kazandırdıklarını belirten Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “Sempozyumun düzenlenmesinde ve kitabın hazırlanmasında emeği geçen herkese, sempozyuma katılıp bildiri sunan saygıdeğer akademisyenlere, özellikle; yayınlanan 5 kitabın da editörlüğünü yapan kıymetli dostum, hemşehrimiz Sayın Doç. Dr. Ali Kurt Beyefendiye çok teşekkür ediyorum. Kütüphanelerde yerini alacak Büyük Doğu ve Necip Fazıl Kısakürek kitabının, ilçemizin tanıtımına katkı sağlaması yanında, kültür ve edebiyat dünyamıza da hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x