Güneş Mahallesi Cami inşaatı sürüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Güneş Mahallesi Camii inşaatı hızla devam ediyor. Projenin Mart ayında tamamlanması hedefleniyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya için hayata geçirdiği önemli projelerden olan Güneş Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi yanında bölge halkının ihtiyacını karşılamak üzere başladığı Güneş Mahallesi Cami Projesi inşaatına devam ediyor. Ağustos ayında temelleri atılan proje, hızla yükseliyor. Projenin, Mart ayında tamamlanarak, ibadete açılması planlanıyor. 2 bin 152 metrekare proje alanına sahip projenin inşaat alanı bin metrekare büyüklüğünde.

825 KİŞİLİK KAPASİTE

Cami Projesi’nin zemin katında wc, gasilhane, morg, abdesthane, taziye salonu gibi bölümler bulunurken, 1. katta ise son cemaat yeri, harim ve imam odası gibi bölümler yer alıyor. Projede ayrıca, caminin 2. katı için kadın mahfili bölümü bulunmakta. Harim bölümü 508 kişi, son cemaat bölümü 117 kişi, kadın mahfili bölümü 200 kişi olmak üzere cami kapasitesi toplam 825 kişi olacak şekilde planlandı. Güneş Mahallesi Cami’nin projesindeki dış alan bölümünde ise 940 metrekarelik yeşil alan, 615 metrekarelik sert zemin, şadırvan ve iki minare bulunuyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x