İsrail Gigi Hadid’i sosyal medyadan tehdit etti

İsrail Hükümetinin resmi sayfasından “Seni görüyoruz” yorumu New York Times’ın 2 yıl önce Filistin’i destekledikleri için hedef gösterdiği ilanı yeniden gündeme getirdi. Binlerce sosyal medya kullanıcısı İsrail’e ve New York Times’e tepki gösterdi.

Filistin asıllı dünyaca ünlü Hadid kardeşler, İsrail’in Filistin’e gerçekleştirdiği saldırılara tepkilerini sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımla ortaya koydu.

Gigi Hadid’in İsrail’in Gazze’de hastaneyi vurarak yüzlerce sivili öldürmesinin ardından yaptığı paylaşımda “Düşüncelerim, bu haksız trajediden etkilenen ve her gün bu çatışma nedeniyle zarar gören herkesle birlikte. İsrail’in Filistinlilere olan muamelesinde Yahudice bir şey yok. İsrail hükümetini kınamak Yahudi karşıtlığı değildir ve Filistinlileri desteklemek Hamas’ı desteklemek değildir.” ifadelerine yer verdi.

İSRAİL “SENİ GÖRÜYORUZ” YANITI VERDİ

Gigi Hadid’in sosyal medyada yaptığı paylaşıma İsrail Hükümeti’nin resmi sayfasından yorum yapıldı. İsrail Gigi Hadid’in paylaşımına “seni görüyoruz” diyerek yanıt verdi. Gigi Hadid ile ilgili ikinci bir paylaşımda yapan İsrail Hükümeti; “Geçtiğimiz hafta uyuyor muydun? Yoksa evlerinde öldürülen Yahudi bebekleri görmezden gelmekte iyi misin?’ notunu düştü.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x