SGK Uzmanından Emeklilere Sevindirici Haber! SGK Ve Bağ-Kur’lulara O Ücreti Verecekler

Milyonlarca emekliyi sevindirecek yeni düzenleme duyuruldu. Son yapılan düzenleme ile emeklilerin maaşına %49,25 oranında zam yapıldı. Ancak, bu zam sonucunda 6.700 TL’nin altında aylık alan emeklilerin maaşları 10.000 TL olarak sabitlendi. Bununla birlikte, bu maaşların 16.000 TL’nin altında kalması ise eleştirilerin odağında.

EMEKLİLERİN TALEBİ: SEYYANEN ZAM

Pek çok emekli, maaşlarına seyyanen zam yapılmasını talep ediyor. Ancak, bu konuda net bir adım atılmadı. Öte yandan, emekliler için gündemde olan bir diğer konu ise kademeli emeklilik.

SGK UZMANINDAN SEVİNDİRİCİ HABER: SANDIKTA EMEKLİ BU SEFER OY VERMEYECEK

SGK uzmanı Dilek Ete, seçim öncesinde emeklilere sevindirici bir haber duyurdu. Mart 2023’te yapılan seyyanen zamı hatırlatan Ete, en düşük aylığın 5.500 TL olduğunu belirtti. Ancak, Cumhurbaşkanı’nın seçim öncesinde bu miktarı 7.500 TL’ye çıkardığını dile getirdi. Şimdi ise aylıklara seyyanen zam yapılacağına dair belirsizlik var. Ete, emeklilerin bu durumda sandıkta bu sefer gerçekten oy vermeyeceklerini ifade etti. Enflasyonun düşeceği söylentilerine de değinen Ete, bunun fiyatların düşmesi değil, enflasyon artış oranının düşmesi anlamına geldiğini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x