Sokak köpeğiyle sakat katırın dostluğu duygulandırdı: Her türlü tehlikeden koruyor

Halepçe’nin Hurmal beldesinde sahibinin uzun yıllar ağır işlerde çalıştırdığı ancak güçten düştükten sonra sokağa bıraktığı iki katırdan birisi hayatını kaybetti.

Kırsalda başıboş bırakılan ve ayağı kırılan diğer katırın imdadına bir sokak köpeği yetişti.

Köpek ile çevredeki hayvanlara ve tehlikelere karşı koruduğu katır arasındaki yakınlık bölge halkının ilgisini çekiyor.

‘KATIRI HER TEHLİKEYE KARŞI KORUYOR’

Mustafa, “Katırlar daha önce 2 taneydi. Bunlara yıllarca taş taşıtmışlar ve halden düşünce de sahipsiz bırakmışlar. Katırlardan biri öldü, diğerinin de bacağı kırıldı.” diye konuştu.

Bir sokak köpeğinin bacağı sakatlanan ve sahipsiz kalan katırla ilgilenmeye başladığını belirten Mustafa, köpeğin katırın yanından hiç ayrılmadığını ve ikilinin sürekli bir arada olduğunu ifade etti.

Mustafa, “Köpek, katırı yırtıcı hayvanlara, diğer köpeklere ve her türlü tehlikeye karşı koruyor.” diye konuştu.

‘KİMSENİN YAKLAŞMASINA İZİN VERMİYOR’

Bölge sakinlerinin de sakat katırı yırtıcı hayvanlardan korumaya çalıştığını anlatan Mustafa, “Dinimiz bize hayvanlara karşı merhametli olmamızı ve onlara yardım etmemizi emrediyor. Biz de gücümüz yettiği kadar el uzatmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Katır ile köpeğin yakın dostluğunun herkesin dikkatini çektiğini anlatan Mustafa, şunları kaydetti:

“İlginç olan şu ki; köpek katırın etrafında bir tehlike sezmediği sürece hiç havlamıyor. Bir tehdit hissettiğinde de yerinde durmuyor ve sürekli havlıyor. Köpek kimsenin katıra yaklaşmasına izin vermiyor. Sadece benim gibi onlara yemek veren bir iki kişiyi tanıdığı için bize ses çıkarmıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x