Yapay Zeka Destekli Oyuncu Routerı: MSI RadiX AXE6600

Yapay zeka desteği ile ihtiyaçlarınıza göre aksiyon alan MSI RadiX AXE6600 Routerı inceledik.

  • MSI RadiX AXE6600 Routerın fiyat bilgisi için tıklayın.

Cihazınızı güce bağladıktan sonra arka kısmında bulunan kırmızı WAN portuna bir ethernet kablosu takmanız gerekiyor. Daha sonra bilgisayarınızı Router’a bağlayıp “http://msirouter.login” sitesine giderek giriş yapmanız gerekiyor. Giriş bilgilerinizi routerınızın alt kısmında bulabilirsiniz. İlk girişi yaptıktan sonra daha sonra tekrar giriş yaptığınız zaman kullanmanız için bir kullanıcı adı ve şifre belirlemeniz gerekiyor. Gerekli bilgileri belirledikten sonra IP türü seçme ve MAC adresini ayarlama gibi teknik konfigürasyonları yapıyorsunuz. Bu işlemi de tamamladıktan sonra yaratmak istediğiniz Wi-Fi ağlarının özelliklerini seçiyorsunuz. 2.4 GHz, 5 GHz veya 6 GHz frekans seçenekleri mevcut. Seçtiğiniz frekanstaki ağın şifresini ayarlayıp bir isim vermeniz gerekiyor. Eğer her frekansa ayrı ağ açmak istemiyorsanız akıllı SSİD ayarını açabilirsiniz. Bir süre bekledikten sonra tekrar giriş sayfasına dönüyorsunuz. Daha önceden belirlediğiniz kullanıcı adı ve şifreyi kullanarak giriş yaptıktan sonra MSI RadiX AXE6600’ü kullanmaya başlayabilirsiniz.

MSI RadiX AXE6600 normal routerlardan farklı olarak ihtiyacınıza uygun şekilde ağınızı ayarlayacak modlara sahip. Gaming modunu açarak cihazın bulut üzerinden oyun oynadığınızı algılayarak internetinizi hızlandırabilirsiniz. Yayıncı modunu açarsanız da bant genişliğini ayarlayarak daha akıcı bir yayın yapmanıza yardımcı oluyor. Eğer tüm bunlarla tek tek uğraşmak istemiyorsanız AI Auto moduna alarak cihazın yapay zeka yardımı ile sizin için otomatik şekilde modlar arasında geçiş yapmasını sağlayabilirsiniz.

6 adet yüksek performans anteni olan MSI RadiX AXE6600 bu antenlerin üzerinde ise RGB ışıklandırma bulunuyor. Cihazın orta kısmında bulunan MSI logosu şeklindeki logoya tıklayarak renkler arasında geçiş yapabiliyorsunuz. MSI cihazda sert plastik kullanmış. Cihaz ısınmasın diye de ön ve alt kısmına hava çıkışları yerleştirmiş. Karşıdan bakıldığı zaman bir spor arabayı andıran cihaz şık tasarımı ile de “oyuncu” kitleye de hitap ediyor.

  • 4 GHz /5 GHz /6 GHz
  • WPA-PSK, WPA2-PSK, WPA3-PSK güvenliği
  • 6x RGB aydınlatmalı yüksek performans anten
  • Quad-core 1.8 GHz işlemci
  • 256 MB flash ve 512 MB DDR4 bellek
  • 13 kg ağırlık
  • WiFi 6E (802.11ax)/ WiFi 6 (802.11ax)/ WiFi 5 (802.11ac)/ WiFi 4 (802.11n) /802.11g/ 802.11b/ 802.11a Wi-Fi standartları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x